Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

Jak wybrać najlepsze półkolonie dla Twojego dziecka?

Początek maja, słońce, coraz bliżej wakacje… no właśnie! Zbliża się czas letnich wycieczek oraz półkolonii dla dzieci, które urozmaicą letni czas, lub nawet zastąpią na chwilę placówkę na czas jej zamknięcia w wakacje. Jak znaleźć najlepsze półkolonie dla swojego dziecka? Czym się kierować i o czym warto wiedzieć? 

W tym artykule:

Idealne półkolonie okiem rodzica

Wakacyjne półkolonie to wspaniała okazja na naukę samodzielności, odpowiedzialności i - oczywiście - dobrą zabawę! Z perspektywy rodzica z całą pewnością najważniejszym aspektem wyboru odpowiednich półkolonii będzie bezpieczeństwo dziecka w trakcie ich trwania, a także ich lokalizacja. Nie bez znaczenia jest również dobór ich motywu przewodniego - nie każde dziecko będzie się dobrze bawić na półkoloniach o profilu sportowym, czy językowym. Za chwilkę podpowiem Ci, gdzie możesz najwygodniej przejrzeć półkolonie pod kątem kategorii!

Czy Twoja placówka ma wakacyjną przerwę?

Bardzo często zdarza się, że w wakacje w placówkach przedszkolnych następuje krótka przerwa w funkcjonowaniu. To dla rodzica swego rodzaju wyzwanie - na czas pracy trzeba zorganizować dla dziecka odpowiednią opiekę. Półkolonie są dobrym rozwiązaniem - dobrze wybrane, nie tylko zapewnią jakościową opiekę połączoną z wyżywieniem, ale również pozwolą dziecku szybciej rozwinąć różnego rodzaju umiejętności i zintegrować się z rówieśnikami i nie tylko (w zależności od wybranego wydarzenia). 

Nowe opcje wyszukiwania półkolonii

Pozostaje zatem pytanie, jak dobrać tę idealną kategorię do wieku i zainteresowań dziecka? Dzięki nowej funkcji w aplikacji LiveKid - FunClass - wszystkie dodawane przez organizatorów półkolonie będą przypisane do odpowiedniej kategorii wiekowej. Znajdziesz tutaj wydarzenia nie tylko dla młodszych dzieci, ale również dla tych starszych - wystarczy, że w opcjach filtrowania wskażesz zakres wiekowy, który Cię w danym momencie interesuje. Ten zakres jest bardzo ważny - będzie Ci dawał gwarancję, że atrakcje na danej półkolonii są dostosowane do etapu rozwoju dziecka i nie będą dla niego np. zbyt stresujące lub wymagające.

Funclass app screenshot

Jak wybrać półkolonie dla dziecka?

Skoro mamy już wybraną grupę wiekową - pora wrócić do kwestii kategorii. Jeśli półkolonia ma nie być jedynie zapychaczem czasu, a rozwinąć umiejętności dziecka bądź odpowiadać jego zainteresowaniom lub talentom - pierwszą rzeczą, o jakiej trzeba pomyśleć, jest kategoria wydarzenia. 

W FunClass znajdziesz takich kategorii kilkanaście - w zależności od tego, jakiego profilu poszukujesz. Do wyboru będą półkolonie o tematyce ścisłej, sportowej, językowej oraz kreatywnej. Czy będzie to programowanie, taniec, sztuki walki, konkretny język przewodni, a może plastyka bądź muzyka? Decyzja należy do Ciebie! 

Popularne rodzaje półkolonii dla dzieci

Cztery wymienione wyżej kategorie półkolonii cieszą się obecnie zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród rodziców, a ich oferta stale się poszerza. Coraz ciekawszy wybór mamy do dyspozycji, jeśli chodzi o nauki ścisłe i naukę programowania oraz robotykę. To doskonała okazja, by połączyć rozwijanie takich umiejętności z dobrą, wakacyjną zabawą. Niegasnącą popularność utrzymują również zajęcia sportowe, dzięki którym dziecko ma szansę spędzić aktywnie czas z rówieśnikami. Najważniejsze jest tak naprawdę to, by pamiętać, że profil półkolonii najlepiej wybrać z myślą o tym, co będzie dla niego nie tylko rozwijające, ale również przyjemne. 

Jak znaleźć najlepszą opcję?

Oczywiście w internecie nie brakuje miejsc, w których możesz zapoznać się z ofertą półkolonii dla dziecka. Problem leży w tym, że takie poszukiwania mogą być długie i nużące - nowa funkcja w aplikacji ma zatem zgromadzić wszystkie opcje dla rodzica w jednym miejscu. Zamiast długich internetowych poszukiwań, możesz ustawić wybrane filtry (wiek, kategoria, lokalizacja). Po wybraniu do konkretnej oferty, mamy dostęp do jej pełnego opisu i wszystkich niezbędnych informacji (również tego, czy półkolonia została zweryfikowana bądź jest zgłoszona do kuratorium oświaty). 

Funclass app screenshot

Co ważne, po wybraniu odpowiedniej oferty i dokonaniu rezerwacji miejsca, możesz od razu wygodnie opłacić półkolonię przez aplikację. To spora oszczędność czasu!

Jak skorzystać z oferty półkolonii w LiveKid?

Nowa funkcja związana z półkoloniami jest już dostępna w LiveKid! Jeśli Twoja placówka korzysta z systemu dla przedszkoli i żłobków - od razu możesz zabrać się za planowanie półkolonii. :) Jeśli jeszcze nie macie aplikacji - daj znać swojemu dyrektorowi, że warto wypróbować!

Zielony kształ