Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

Dzień Mamy w przedszkolu - pomysły, wierszyki, dekoracje i upominki!

Maj to nie tylko piękny miesiąc, majówka i słońce. To także święto jednej z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka (i dorosłego). 26 maja swoje święto obchodzą wszystkie Mamy! To również wielki dzień w każdym przedszkolu. Przygotowuje się przedstawienia, kartki, zabawy i wierszyki na tę okazję. W dzisiejszym artykule zatem - garść inspiracji na Dzień Mamy w przedszkolu! 

W tym artykule:

Wesołe przedszkole w Dzień Mamy

Dzień Mamy to wyjątkowa okazja, dlatego warto uczynić go takim już od samego rana. Przygotowania warto zacząć już wcześniej. Zresztą - czasem sam proces przygotowania jest najprzyjemniejszą częścią danego wydarzenia! Mamy na pewno ucieszy nowa galeria prac dzieci (w formie wywieszonych prac, bądź w aplikacji).

Elektroniczne kartki na Dzień Mamy

Na pewno nie wszystkie mamy będą się akurat mogły pojawić danego dnia w przedszkolu - a byłoby super, gdyby otrzymały życzenia! Z pomocą przyjdzie aplikacja - a kartkę możecie przygotować na dwa sposoby. Pierwszy - to kartka przygotowana elektronicznie lub pobrana z internetu. Drugi - to stworzenie przez dzieci rysunku lub kartki, zrobienie jej zdjęcia i wrzucenie do galerii zdjęć w LiveKid. Możecie przygotować jedną, wspólną kartkę, lub każde dziecko może zrobić osobną.

Wierszyki na Dzień Mamy w przedszkolu

Na kartkę, do życzeń w aplikacji, a może na żywo - warto dorzucić również miłe, rymowane życzenia dla mam! Poniżej znajdziecie kilka wierszyków, które nam spodobały się najbardziej. 

Życzę Ci, kochana Mamo,
stu lat życia w ciągłym uśmiechu
i samych radosnych oddechów!
Milion pięknych chwil bez złości
Oraz wiecznej pomyślności!

Dzisiaj, droga Mamo,
masz twarz uśmiechniętą.
Niech tak przez rok cały
trwa to Twoje święto.

Szczęścia, zdrowia, pomyślności,
samych w życiu chwil radości,
żadnych smutków, trudów, łez,
niech się spełni to, co chcesz!

Ile kwiatków w maju,
ile szczęścia w raju,
tyle radości i słodyczy
każde dziecko dzisiaj życzy!

Dużo zdrowia i miłości, mocy śmiechu i słodkości,
mało smutku oraz łez pełni szczęścia, jeśli chcesz.

W dniu Twojego święta
chciałam Ci powiedzieć,
że Ty jesteś dla mnie
najdroższa pod niebem!

Dekoracje na Dzień Mamy 

Oczywiście kartki to tylko jeden ze sposobów podziękowania mamie za jej obecność. Poniżej zamieszczamy kilka pomysłów na prace, które mogą posłużyć jako dekoracje w przedszkolu, ale również stać się podarunkiem dla mamy!

Własnoręcznie stworzone spinki do włosów

Aby stworzyć taki podarunek wystarczy kupić zwykłe spinki do włosów, przygotować klej na gorąco (lub klej magiczny) i dać się ponieść wyobraźni. Do spinek możemy dokleić pomponiki, kreatywne druciki, wycinanki z papieru, cekiny i wiele innych elementów. Stworzymy w ten sposób przepiękną, jedyną w swoim rodzaju spinkę dla mamy, która na pewno zapadnie jej w pamięć!

Minialbum ze zdjęciami

Jedynym wyzwaniem w przypadku takiego prezentu może być przygotowanie zdjęć (ale jeśli nie chcecie ich wywoływać, być może macie możliwość po prostu wydruku). Album stworzycie na kolorowym kartonie i zwiążecie wstążką, możecie również wykonać go w formie rozkładanej “harmonijki”. Do zdjęć warto dołożyć naklejki, ramki lub dorysować ozdobne elementy, które nadadzą mu spersonalizowanego charakteru.

Kupony na Dzień Mamy

Jednym z najprostszych, a jednocześnie zawsze sprawiających najwięcej uśmiechów pomysłem będzie przygotowanie dla mamy ciekawych kuponów - np. na czas wolny, prace domowe, buziaki lub inne pomysły. Kupony również można zawiązać wstążeczką, lub przygotować do nich dodatkowe pudełko - i również ozdobić je własnoręcznie.

Wieszak na biżuterię z patyczków

A czy wiecie, że z drewnianych patyczków wykonacie przepiękną ramkę, na której można powiesić np. kolczyki? Na dwóch równolegle ułożonych do siebie patyczków układamy trzy kolejne (zresztą układ można oczywiście zmieniać) i przyklejamy ich końcówki. Patyczki wystarczy pomalować lub ozdobić, u góry doczepić wstążkę lub sznurek i wieszak na kolczyki gotowy! 

Zielony kształ