Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

Akademia LiveKid świętuje swój pierwszy rok!

Minął rok, od kiedy Akademia LiveKid towarzyszy w czwartkowe wieczory (i nie tylko) wychowawcom i rodzicom w całej Polsce. To zatem dobry moment, by cofnąć się nieco myślami w czasie i zobaczyć z dystansu, ile radości, wiedzy i wspaniałych relacji przyniosła nam Akademia LiveKid. Zapraszamy w sentymentalną podróż do początków Akademii!

Było ciepłe lato…

...gdy w LiveKid zapanowało podekscytowanie nowym pomysłem, który wtedy dopiero rodził się w naszych głowach. Był nietuzinkowy - ponieważ szkolenia webinarowe dopiero raczkowały w świecie edukacji przedszkolnej i żłobkowej. Był długofalowy - bo mieliśmy milion pomysłów na to, o czym można porozmawiać, z czego możemy się doedukować. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze, że w ten oto sposób powstanie inicjatywa, która zgromadzi tysiące wychowawców i będzie początkiem dla wielu pięknych, trwających po dziś dzień przyjaźni z niesamowitymi ludźmi, jakimi są nasi prelegenci. 

Zaczęło się skromnie

Pierwsza Letnia Akademia LiveKid wystartowała równo rok temu, 3 lipca. Wtedy to po drugiej stronie ekranu zasiadła nasza pierwsza oficjalna prelegentka - była to Iwona Michniewicz z Pozytywnej Dyscypliny. Hasłem, które otwierało naszą edukacyjną przygodę ze szkoleniami i webinarami było: “nie ma wakacji od edukacji!”. To przekonanie towarzyszy nam do dzisiaj, dlatego organizacja spotkań Akademii jest dla nas niczym innym, jak tylko przyjemnością. 

Przecieranie szlaków

Planując Akademię, co do jednego byliśmy pewni - ciekawych tematów i osób nam nie zabraknie. Nie przewidzieliśmy jednak tego, że wraz z Akademią otrzymamy również w pakiecie inne ciekawe przedsięwzięcia i przygody, takie jak goszczenie na łamach prasy edukacyjnej, odwiedziny prelegentów w biurze i rodzenie się nowych pomysłów, czy bieganie za taksówką w centrum Warszawy wraz z prelegentką Olą Żabicką, by zdążyć na dedykowaną audycję w ogólnopolskiej rozgłośni radiowej! Z każdą kolejną niespodzianką entuzjazm wzrastał… a wraz z nim Akademia LiveKid! 

Akademia LiveKid na pełen etat

Tak nazwać można następującą po pierwszej Letniej nową edycję Akademii LiveKid. Zachęceni ogromną sympatią, z jaką spotkała się w wakacje, zaplanowaliśmy nieco bardziej długoterminowy cykl szkoleń. I tak wrzesień otwieraliśmy z listą 22 prelegentów i nowych tematów, w których nie zabrakło oryginalnych zagadnień takich jak edukacja na zajęciach w lesie, samoregulacja czy Metoda Ruchu Rozwijającego. Nowa edycja przyniosła nam również inne ciekawe spotkania - takie jak świąteczny odcinek Akademii LiveKid, na którym wraz z Joanną, Natalią i Ulą debatowaliśmy o świętach i związanych z nimi tradycjach. W styczniu byliśmy pewni - długa edycja za nami, ale Akademia LiveKid dopiero się rozkręca! 

Przyjaźń, relacje, wsparcie

Powyższe wartości towarzyszą nam podczas organizacji każdego ze szkoleń Akademii LiveKid. Prelegentów traktujemy jak dobrych przyjaciół, którzy mają ogromne doświadczenie i wiedzę, i są w stanie podzielić się nim z nami. Podobnie jest z naszymi gośćmi - po wielu rozmowach, wspólnie spędzonych wieczorach i szkoleniach, znamy już punkt widzenia zarówno dyrektora, rodzica jak i wychowawcy. Naszym celem jest zrozumieć Wasze problemy, wysłuchać ich i pomóc Wam w poszukiwaniu odpowiedzi lub wiedzy, która jest w stanie pomóc w ich rozwiązaniu. Akademia LiveKid to również inspiracje. A raczej Inspiracje - bo ilość, jakość i oryginalność pomysłów, które przekazują nam prelegenci, zasługuje na wielką literę. A zaraz za nimi - zaangażowanie i kreatywność, bo tymi dwiema wartościami wychowawcy Akademii LiveKid mogliby obdzielić wielu! 

Wracamy do początku!

Przed nami kolejna edycja Letniej Akademii LiveKid - tym bardziej dla nas wyjątkowa, że to właśnie od niej zaczynaliśmy. Zainaugurowało ją wczoraj spotkanie z Moniką Litwinow, dotyczące edukacji aksjologicznej w przedszkolu. Nowa edycja to nowa szansa na tematy, których jeszcze nie zgłębiliśmy do końca, lub nie poruszyliśmy w ogóle. Zobaczycie w niej niektóre znane Wam już twarze, ale również wiele nowych, które na pewno polubicie. Na nową Akademię LiveKid zapiszesz się TUTAJ.

Akademia w liczbach

Podchodząc do Akademii LiveKid nieco bardziej analitycznie, niezaprzeczalnie stwierdzić można, że w ciągu roku znacznie się rozwinęła. Dotychczas zgromadziliśmy ponad 11 tysięcy uczestników, którzy wzięli udział w spotkaniach z 43 prelegentami Akademii. Rekordowo spotkanie Akademii oglądało niemal 2 tysiące osób w jednym czasie. 

Zdecydowanie najczęściej poruszanymi tematami były emocje dziecka, rozwój mowy oraz Pozytywna Dyscyplina. Kilkoro prelegentów to już nasi stali bywalcy - tacy jak Monika Litwinow, Pani Logopedyczna Paulina Mistal, czy Sylwia Anderson-Hanney, polska prekursorka Pozytywnej Dyscypliny. 

Spotkajmy się na żywo!

Choć znakiem rozpoznawczym Akademii LiveKid stała się wygoda zdobywania wiedzy, powiązana z formą wydarzenia, to jednak w inicjatywie nie zabrakło również spotkań, które pozwoliły nam się poznać! Dotychczas szkoliliśmy się głównie w Krakowie, ale plany na spotkania z naszymi gośćmi są zdecydowanie bardziej rozszerzone. 

Jeszcze wiele przed nami!

Jesteśmy dumni z tego, że Akademia LiveKid przetarła nowe szlaki dla wychowawców, dyrektorów oraz rodziców, a także z tego, że jest inspiracją, za którą podążają inni. Wszystkim naszym gościom oraz prelegentom chcemy powiedzieć - dziękujemy, że jesteście częścią naszej Akademii! To właśnie dla Was rozwijamy naszą - świętującą dziś rok - inicjatywę i to dla Was poszukujemy nowych dróg rozwoju. Chyba pozostaje zatem jedynie napisać… do zobaczenia w następny czwartek o 20:00!

Zielony kształ