Dla Wychowawcy

Wychowawco – te szkolenia online warto zobaczyć jesienią!

Przed nami V e-konferencja LiveKid “Zainspirowani w edukacji”! Ciekawi szczegółów związanych z tematyką zaplanowanych spotkań? Oto kilka z nich! Zobaczcie, czego można nauczyć się od naszych prelegentów tym razem.

Rozwój mowy dziecka 

Paulina Mistal to stała bywalczyni spotkań online w LiveKid. Czterokrotnie gościła już w Akademii LiveKid, a rozmowy z nią zawsze są pełne konkretnych informacji. Tym razem Paulina stanęła przed nowym zadaniem i na szczęście zgodziła się przygotować dla gości V e-konferencji wyjątkowe szkolenie, które zapewni nie tylko szeroką merytorycznie wiedzę związaną z rozwojem mowy dziecka, ale również praktyczne inspiracje do wspierania tego rozwoju na co dzień. 

Pewne sposoby tego wsparcia znane są zapewne niejednemu nauczycielowi lub wychowawcy. Obserwowanie maluszków, czytanie książeczek, wierszyki, piosenki – wszystko to powinno być jednak dobrze dobrane do etapu rozwoju maluszka i jego możliwości. W tym na pewno pomoże nasze szkolenie – i przeogromna wiedza Pauliny! 

Czym jest multisensoryka?

To jedno z wielu pytań, jakie zadamy kolejnej prelegentce e-konferencji, czyli Aleksandrze Charęzińskiej! Aleksandra jest pedagogiem specjalnym z ogromnym doświadczeniem w poradnictwie oraz prowadzeniu diagnozy i terapii integracji sensorycznej. Na co dzień prowadzi również według swojego programu licencyjne szkolenia Smyko-Multisensoryka® dla profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz studentów kierunków pedagogicznych.

Szkolenie z Aleksandrą to zatem z kolei wyjątkowa okazja, by poznać autorskie metody i kreatywne sposoby wspomagające sensoryczny rozwój dziecka. Szczególnie, że rozwój sensoryczny to temat, w którym – jak zauważyliśmy – wychowawcy poszukują ciągle nowych inspiracji i pomysłów.

Kraina ruchu i muzyki czeka! 

Planując e-konferencję poświęconą inspiracjom i praktycznym pomysłom na kreatywność wiedzieliśmy, że nie może zabraknąć w jej programie czegoś, co każdego ruszy z kanapy lub krzesła! A najlepiej wykorzystać do tego przecież muzykę, śpiew i ruch – czyli charakterystyczne znaki Karoliny Szczerbakowskiej-Biniszewskiej, założycielki Krainy Muzyki! Karolina pojawi się w Krakowie, aby prosto z siedziby LiveKid przekazać wszystkim proste pomysły na wykorzystanie ruchu i muzyki w procesie rozwoju dziecka. 

Szkolenie z Karoliną będzie również oczywiście wartościowe pod kątem teoretycznym. Nie każdy z nas bowiem w pełni zdaje sobie sprawę, jak ogromną rolę odgrywa wprowadzenie muzyki już od najmłodszych lat! I jak złożone są jego powiązania z aktywnością ruchową dziecka. Będziemy odkrywać to wspólnie już w przyszłym tygodniu podczas nowej edycji e-konferencji. 

Kreatywne sposoby na język angielski 

Bogaty program nowej edycji zamyka wreszcie szkolenie z języka angielskiego z Kasią Dołhun. Znajomość angielskiego staje się powoli niemalże obowiązkiem, a młodszym dzieciom wiek naprawdę sprzyja w nauce! Im bardziej zajęcia z języka będą kreatywne – tym chętniej i więcej dzieci będą się uczyć! Istnieje wiele ciekawych sposobów na opanowanie nowych zwrotów, prostej gramatyki, a także nauczenie się poprawnej wymowy. Kasia z całą pewnością pomoże naszym gościom znaleźć i w praktyce wykorzystać te sposoby! 

Dlaczego właśnie nasza e-konferencja?

Ten rok nauczył nas, że warto umieć korzystać ze zdobyczy technologii. Choć pewnych rzeczy nie da się przenieść online, to szkolenia e-konferencji mają kilka niezaprzeczalnych zalet. Jako wychowawca możesz uczyć się w dowolnym miejscu (ulubiony fotel, kanapa, środki komunikacji miejskiej) i czasie (nagranie spotkania na żywo otrzymujesz do swojej dyspozycji). A do tego materiały dodatkowe, które również dostosujesz do swoich potrzeb i wykorzystasz w dogodnej chwili! 

Chcę zostać uczestnikiem e-konferencji “Zainspirowani w przedszkolu”!

Cart Overview