Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

Pomysły i atrakcje na Dzień Dziecka w przedszkolu - najciekawsze propozycje!

Wiecie, o czym warto pamiętać w związku z 1 czerwca? O tym, że ten dzień, to nie tylko święto naszych podopiecznych! W końcu wszyscy jesteśmy odrobinę dziećmi, więc najważniejsze w tym dniu - to spędzić wspólnie czas. Mamy nadzieję, że dzisiejsze pomysły oraz atrakcje na Dzień Dziecka przypadną do gustu nie tylko dzieciom w Waszych grupach, ale również Wam! Życzymy wspaniałej zabawy. :) 

W tym artykule: 

Aktywny Dzień Dziecka

Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, Dzień Dziecka warto spędzić na zewnątrz i z niej skorzystać. Sposobów na to jest tak naprawdę bardzo dużo - najprostszym, a jednocześnie zapadającym w pamięć pomysłem będzie zorganizowanie pikniku (który możecie połączyć np. z zawodami sportowymi), na który przekąski wcześniej dzieci przygotują z rodzicami. Warto sprawdzić, czy w Waszym mieście znajduje się np. ogród botaniczny i odwiedzić go w tym dniu. W niektórych tego typu miejscach również jest możliwość rozłożenia swoich kocyków i zorganizowania pikniku. 

Letnie bajkowe kino

Do kina można się wybrać, ale można również je zorganizować samemu! To z kolei genialna opcja w razie, gdyby jednak pogoda nie dopisała. Z całą pewnością warto przemyśleć pożyczenie lub zakup projektora, który pozwoli nam wyświetlić film np. na ścianie (a może nawet uda się w ogrodzie?), a dodatkowo możemy wybrać motyw tematyczny oglądanych bajek i przebrać się za jej postacie, udekorować salę lub przygotować powiązane prace plastyczne. 

Malowanie rękami i trochę bałaganu 

Wszystkie dzieci farby lubią! A jeszcze bardziej lubią, kiedy mogą z nimi poszaleć za pomocą własnych rąk i bezkarnie się nimi ubrudzić. :) Czy nie jest to idealna okazja, by pozwolić na taką odrobinę szaleństwa? Przygotujmy duże kartony i farby plakatowe, rodziców poprośmy o ubranie dzieci w ciuszki, które nie szkoda pobrudzić. Jeśli pogoda dopisze, możemy malować na świeżym powietrzu - oszczędzimy sobie wtedy dodatkowo bałaganu w sali. 

Odwiedziny u zwierzaków

Jeśli wolicie na ten dzień wymyślić jakąś atrakcję specjalną w formie większej wycieczki - warto wziąć pod uwagę opcje powiązane ze zwierzakami! Ale uwaga - choć jako pierwsze na myśl przychodzi oczywiście zoo, pamiętajmy o tym, że miejsc, w których dzieci mogą się spotkać ze zwierzakami jest znacznie więcej - często w “zdrowszych” warunkach. Sprawdźcie więc, czy w okolicy Waszego miasta nie ma np. farmy, którą moglibyście wspólnie odwiedzić, lub hodowli alpak, strusi bądź innych ciekawych gatunków zwierząt. 

Dmuchawce, latawce, wiatr

Kiedy byłam mała, jednym z moich ulubionych zajęć było tworzenie latawców. I wiecie co jest najciekawsze? One wcale nie musiały jakoś super potem latać - sam proces twórczy był o wiele ważniejszy. Oczywiście obecnie możemy bez problemu dostać całe zestawy do wykonania latawców, które pozwolą nam stworzyć profesjonalną zabawkę. Możemy z nich skorzystać, lub z instrukcji dostępnych w internecie (np. tej). 

A może zadbacie o ogród?

Jeśli macie do dyspozycji ogród, to początek czerwca będzie idealnym momentem, by zapełnić go kwiatami, lub posadzić wspólnie sadzonki warzyw i owoców (obserwowanie, jak dojrzewają, daje dużo radości). Bardzo dobrym pomysłem będą chociażby ogórki, cukinie, cykorie czy kabaczki - powinny rosnąć szybko ze względu na długie i ciepłe dni. Możecie też kupić gotowe krzaczki np. pomidorków, lub sadzonki kwiatowe. 

Camping w przedszkolu? 

Zabawa w namiocie to zupełnie inna sprawa, niż bez niego! Może zatem 1 czerwca będzie okazją do tego, by rozstawić namioty i urządzić sobie mały, dzienny camping przedszkolny? Jeśli macie własny ogród, to sprawa będzie bardzo prosta, ponieważ możecie wykorzystać własną przestrzeń, a namioty na pewno znajdą się bez problemu w niejednym domu. Jeśli nie macie ogrodu, trzeba będzie sprawdzić, gdzie w Waszej okolicy jest pozwolenie na rozkładanie namiotu - większość zasad parków publicznych niestety nie dopuszcza takiej opcji. 

Reżyseria sztuki teatralnej

Nieco bardziej czasochłonnym pomysłem będzie zabawa w sztuki teatralne, do których dzieci przygotują pacynki i krótkie historyjki do przedstawienia. Pacynki możecie w prosty sposób wykonać z drewnianych łyżek (tak jak tutaj). “Scenę” teatralną najprościej wykonać z paru postawionych obok siebie krzeseł i narzuconego na nie koca. A historie do przedstawienia? To już tylko i wyłącznie kwestia tego, gdzie poniesie Was wyobraźnia. :) 

Zielony kształ