Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

Letnia Akademia LiveKid

Wakacje minęły nam pod znakiem Letniej Akademii LiveKid. Pierwsza edycja dobiegła już końca. Przyszedł czas na podsumowania i zapowiedzi. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem nie tylko rodziców, ale również samych prelegentów. Co działo się latem w Akademii i co szykujemy dla Was na jesień? 

Nie ma wakacji od edukacji

Takie hasło przyświecało nam w te wakacje podczas organizacji kolejnych spotkań z cyklu Letniej Akademii LiveKid. I rzeczywiście, okazało się, że rodziców i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej chcących się edukować jest mnóstwo! A czwartkowe wieczorne webinaria płynnie weszły w tradycję LiveKid.  

Nasi prelegenci

Czas szybko zleciał nam od 3 lipca, czyli dnia w którym Iwona Michniewicz - edukatorka metody Pozytywnej Dyscypliny - zainaugurowała pierwszą edycję Akademii. Rozmawialiśmy o założeniach metody i jej praktycznym wykorzystaniu w wychowaniu dziecka. A to był jedynie początek. O czym jeszcze rozmawialiśmy?

  • Bohaterem kolejnego webinarium były...psiaki. Monika Litwinow wprowadziła nas w tajniki dogoterapii, jako metody pomagającej dzieciom walczyć z lękami i uczyć się wartościowych zachowań. Monika była następnie gościem w Radiu Kraków. Rozmawiała z redaktorem o bajkoterapii i Akademii LiveKid. 
  • Trzecim ekspertem Akademii została Karla Orban, psycholog Rodzicielstwa Bliskości. Karlę zapytaliśmy o to, jak poskromić złość kilkulatka i radzić sobie z trudnymi zachowaniami spowodowanymi tą złością. 
  • Pierwszym stacjonarnym webinarium Letniej Akademii była rozmowa z Markiem Przystaś, założycielem krakowskiego klubu dla dzieci Duckie Deck. Wymieniliśmy się technologicznym doświadczeniem i poruszyliśmy tematykę rozwoju inteligencji emocjonalnej. Na podobny temat Marek miał okazję porozmawiać po Akademii w rozmowie na żywo w Radiu Kraków. 
  • Ania Sołtyk to fizjoterapeutka, która przybliżyła temat fizjoterapii uroginekologicznej. Dowiedzieliśmy się czym jest ta gałąź fizjoterapii i dlaczego ma tak ogromne znaczenie dla kobiet. Ania zaproponowała również gościom naszego spotkania darmowe konsultacje online na hasło Letnia Akademia LiveKid. 
  • Kinga Lalowicz, założycielka fundacji Prawo dla Mam odwiedziła nas w naszej siedzibie w Krakowie. Rozmawialiśmy o prawach związanych z karmieniem piersią w miejscu pracy a także przysługujących rodzicom prawach do urlopu i dni wolnych. 
  • Małgorzata Musiał z bloga Dobra Relacja przekonała nas, że motywowanie dziecka do działania nie jest aż takie trudne. Przedstawiła szereg działań wspierających tę motywację. 
  • Mądra Babcia Beata Borucka nie zawiodła. Jej poczucie humoru i dobra energia trzymały się nas jeszcze długo po rozmowie na temat instrukcji obsługi babci w życiu rodzinnym. 
  • Edycję zamknęła rozmowa z Olą Żabicką, autorką metody Wychowanie przez wzmacnianie. Również z Olą mieliśmy okazję gościć w Polskim Radiu Dzieciom podczas audycji na żywo Strefa Rodzica. Opowiadaliśmy tam nie tylko o metodzie, ale również o całej Akademii. 

Wszystkie webinaria możesz jeszcze obejrzeć tutaj.

Jak sami widzicie - działo się w letniej edycji! A to jedynie mała część tego, co przygotowaliśmy na kolejną...

Nowa edycja Akademii 

Dwudziestu dwóch nowych prelegentów już czeka, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas nowej edycji Akademii. Nie zdradzimy od razu wszystkiego, ale możemy podzielić się z Tobą informacją, że co najmniej dwie znajome twarze z pierwszej edycji zobaczysz ponownie jesienią na webinariach Akademii. 

A nową edycję zainauguruje spotkanie z Joanną Kokoszkiewicz, autorką książki “Mama w sam raz”. 

Porozmawiamy z Joanną o złości. Tym razem jednak spojrzymy na nią z perspektywy rodzica. Jak radzić sobie ze złością na dziecko? O tym już w ten czwartek podczas nowej edycji Akademii LiveKid. 

Zielony kształ