Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

E-konferencja LiveKid "Zdalni w edukacji". Poznaj szczegóły wydarzenia!

Prelegenci z różnych aspektów tematycznych związanych z edukacją zdalną, certyfikaty udziału, dzielona wspólnie wiedza, nauka i doświadczenie - oto, czym charakteryzuje się e-konferencja LiveKid dla żłobków i przedszkoli “Zdalni w edukacji”. Dla żądnych szczegółów jej dotyczących, przygotowaliśmy obszerne streszczenie idei konferencji, jej poprzedniego przebiegu oraz nowych prelegentów i tematów. Druga edycja e-konferencji zaczyna się już 20 kwietnia. Zapraszamy!

Idea e-konferencji 

Myśl o zorganizowaniu e-konferencji dla dyrektorów i wychowawców żłobków i przedszkoli była niezwykle spontaniczna. Zresztą - kto w tym czasie nie działał spontanicznie? Nagle wszyscy zostaliśmy zaskoczeni czymś, co wcześniej nie miało miejsca. Z dnia na dzień zmieniła się nasza codzienność. Najprostsze przywileje związane z wyjściem na kawę czy do kina - zostały odebrane. Nie to jednak było najgorsze. W naszej opinii w najtrudniejszej sytuacji znaleźli się - jako Ci najbliżsi naszej uwadze - wychowawcy, dyrektorzy i rodzice. Z dnia na dzień zawieszono działalność żłobków i przedszkoli i zaczęła się nauka radzenia sobie z nowym wyzwaniem. Dla nas był to moment, w którym bardzo chcieliśmy zrobić coś, co choć trochę będzie w stanie to ułatwić - i pojawiła się odpowiedź w formie e-konferencji. Wiedza, doświadczenie, dzielenie się przeżyciami, odpowiedziami na pytania i wątpliwości - w tym byliśmy w stanie wraz z zaproszonymi prelegentami - towarzyszyć wychowawcom i dyrektorom. 

Poprzednia edycja - prelegenci 

Konferencja “Zdalni w edukacji” miała zatem stać się odpowiedzią na rosnące potrzeby zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie nauczania zdalnego. Podczas pierwszej edycji konferencji zaprosiliśmy czterech prelegentów. Zaczęliśmy od spotkania z Gabrielą Fejkiel, która jest założycielką strony Edu Fejkiel. Podczas spotkania zastanawialiśmy się nad tym, w jaki sposób zorganizować edukację zdalną i jak znaleźć w sobie potrzebną motywację. Dzień później szkolenie z Agnieszką Hanną Mroczek dało nam szansę do refleksji i podzielenia się opiniami co do tego, czy edukacja zdalna stanowi szansę dla edukacji, czy raczej jest to jedynie trudne wyzwanie. To spotkanie pozostawiło nas z dużą dozą optymizmu, oraz chęci do dalszego działania. Pierwszą edycję zamknęła adwokat Aleksandra Kowalewska-Korta z fundacji Prawo dla Mam. Odpowiedziała na szereg pytań związanych z sytuacją prawną wychowawców oraz dyrektorów. 

Znani prelegenci, nowe tematy

Ta edycja to wynik jeszcze większych starań naszego zespołu, by dostarczyć Wam jak najwięcej wartościowych informacji i wiedzy. Część z prelegentów spotka się z Wami ponownie. Zainteresowanie spotkaniem z adwokat Aleksandrą Kowalewską-Kortą było tak duże, że tym razem zainauguruje ona e-konferencję 20 kwietnia o godzinie 18:00. Spotkanie będzie jednak o wiele bardziej różnorodne - pomówimy również o prawach autorskich oraz kwestiach związanych z ochroną danych osobowych. Nie zabraknie również pytań od uczestników spotkania - bo to właśnie oni wiedzą najlepiej, jakich odpowiedzi potrzebują. Po raz drugi spotkamy się również z Gabrielą Fejkiel - tym razem stawiając nacisk na kompetencje kluczowe dyrektora i wychowawcy. Zdefiniujemy je i wspólnie znajdziemy sposoby na to, by czynnie je rozwijać w obecnych trudnych czasach. 

Nowości w drugiej edycji e-konferencji

Nie zabraknie również całkowicie nowych tematów i dziedzin wiedzy. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy psycholog Joannę Węglarz. Jest to wynik Waszych sugestii dotyczących tego, z jakim tematem chętnie zmierzylibyście się podczas nowych szkoleń. Joanna pomoże nam znaleźć źródła wsparcia dla dyrektorów, wychowawców i dzieci, pomówimy z nią o udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Joanna poda również konkretne przykłady zabaw dla dzieci, które pomogą uporać się z emocjami związanymi z wirusem. 

Drugim nowym gościem edycji będzie Agnieszka Gruszczyńska. Udzieli wskazówek do pracy z kamerą i na żywo, oraz zaprezentuje Wam gotowe rozwiązania do pracy zdalnej - proste programy do montażu, obróbki grafik czy komunikacji online. Dodatkowo pozostawi także kilka cennych rad dotyczących tego, w jaki sposób ułatwić sobie pracę zdalną z technologią. Każda prelegentka odpowie również na dodatkowe pytania uczestników. 

Certyfikaty udziału i zapisy

Wiemy, jak ważne jest dla Was obecnie dokumentowanie zdobywanej wiedzy i praktyki. Dlatego na każde spotkanie przygotowaliśmy imienne certyfikaty, które będą potwierdzeniem udziału w konferencji. Wzięliśmy również pod uwagę różne mozliwości zapisu na spotkania. Zainteresowani wybranymi tematami mogą wziąć udział w pojedynczych spotkaniach. Możecie również wybrać opcję całego pakietu, w którym znajdują się wszystkie cztery szkolenia.

Zielony kształ