Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

7 pomysłów na aktywny wypoczynek z dzieckiem

Lato to dobry moment na to, aby skorzystać z pięknej pogody i możliwości, których jesienią zaczyna ubywać. Najlepiej razem z dzieckiem! Wspólna zabawa połączona z aktywnością dobrze wpłynie na każdą zapracowaną mamę. Wolisz spokojniejsze aktywności? Nie ma problemu - latem masz szeroki wachlarz możliwości. Wykorzystaj je i zrób coś dla siebie!

Problemy z czasem

Wiemy co powiesz - brak czasu to chroniczna dolegliwość współczesnych rodziców. Wychowanie dziecka połączone zazwyczaj z pracą skutecznie zniechęca do dodatkowych aktywności. Często brakuje na nie siły lub czasu. Ale gdyby połączyć czas spędzany z twoją pociechą z czasem aktywności, która dobrze wpłynie na twoje zdrowie i samopoczucie? Daj się skusić! 

Aktywność fizyczna…

Aktywny wypoczynek posiada w rękawie kilka asów, które mogą sprawić, że poczujesz się lepiej. Po pierwsze - chyba nie musimy ci mówić, że aktywność fizyczna pobudza produkcję endorfin, poprawiając twój humor i dodając ci energii. Znasz takie osoby, które swoje problemy muszą “wybiegać”? Nie robią tego bez powodu. Podczas aktywności fizycznej zwiększasz swoją energię, jednocześnie relaksując się. Zyskujesz również czas na przemyślenie różnych spraw. Spokojnie - dla ciebie to nie musi być bieganie. Istnieje szereg innych możliwości, które możesz wykorzystać. Szczególnie latem! 

...a świadomość kobieca

No dobrze, zatem w jaki sposób powiązać taki sposób spędzania wolnego czasu z twoją świadomością? To proste - poczujesz się lepiej, dzięki czemu będziesz mogła spojrzeć na różne rzeczy z innej perspektywy. Dodatkowo zyskujesz szansę na stratę kilku dodatkowych kilogramów. Pamiętaj jednak, że to nie jest najważniejsze. Dobierz aktywność tak, aby nie zaszkodziła zdrowiu twojemu i dziecka. I postaw na dobrą zabawę, która wam obojgu sprawi radość! 

Jeśli chcesz porozmawiać z nami o świadomości kobiecej, a także o tajnikach fizjoterapii uroginekologicznej, to zapraszamy cię na spotkanie Letniej Akademii LiveKid, którego gościem będzie Ania Sołtyk, fizjoterapeutka i założycielka grupy Świadomych Kobiet. Zapisz się już dzisiaj! 

7 pomysłów na aktywny wypoczynek

Spacer

Nie moglibyśmy nie wspomnieć o tej najprostszej i częściowo niedocenianej formie spędzania wolnego czasu. Plusy? Spacerować może każdy, zawsze i wszędzie! Dodatkowo zyskujesz czas, który możesz poświęcić na rozmowę z dzieckiem. Wykorzystaj ten moment, by naprawdę posłuchać, co ma do powiedzenia. 

Rolki z wózkiem?

Z wózkiem na rolkach jeżdżą już nie tylko kobiety. Również tatusiowie bardzo polubili tę formę spędzania czasu z dzieckiem. Śmigają rekreacyjnie, po zakupy, lub w ramach treningu. Plusy? Nawet jeśli nie jeździsz na rolkach zbyt dobrze, popychając wózek z dzieckiem zyskujesz dodatkowe oparcie. Bądź ostrożna i pamiętaj o odpowiednim ubraniu, nie jeździj też zbyt szybko. Wybierz również odpowiednie miejsce - najlepiej z daleka od ruchu ulicznego, w spokojnym parku lub na osiedlu. 

Tor przeszkód

Gwarantujemy, że zabawa w przypadku tej aktywności będzie niesłychana. Po pierwsze - wykorzystacie swoją kreatywność, by na podwórku lub w domu zbudować najlepsze możliwe przeszkody! Zorganizujecie zawody, które pomogą w produkcji endorfin i aktywnym spędzeniu czasu. Do zabawy możecie zaprosić również inne dzieci lub rodziców. Podobno w każdym z nas drzemie wewnętrzne dziecko….dajmy mu wyjść na światło dzienne! 

Wielka rodzinna olimpiada 

To nieco bardziej wymagająca propozycja. Wybierzcie termin, w którym odbędzie się wielka olimpiada i ustalcie konkurencje, w jakich będzie można wziąć udział. Zaproście do zabawy inne osoby - im więcej, tym weselej! Gdy już ustalicie program olimpiady, rozpocznijcie codzienne treningi! Możecie uczynić z tego codzienną tradycję - kwadrans lub dwa na “treningi” do olimpiady. Jeśli zarazicie dziecko bakcylem przygotowań do wielkiego dnia, w którym odbędzie się olimpiada, samo będzie was wyciągać na zewnątrz, żeby się poruszać! 

Poszukiwanie skarbu 

Coś dla osób wolących spokojniejsze, ale bardziej kreatywne klimaty. Przygotuj dla dziecka “skarb” oraz szereg wskazówek, które go do niego doprowadzą. Ty możesz być osobą towarzyszącą, która w razie czego będzie podsuwać kolejne wskazówki (i uwieczniać poszukiwania aparatem fotograficznym). Jeśli wolisz brać czynny udział w eskapadzie, poproście tatę o przygotowanie dla was zabawy! 

Profesjonalna sesja fotograficzna 

Jak już jesteśmy przy aparacie fotograficznym - to również dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu. Jeśli masz już większe dziecko, możecie to wykorzystać podwójnie - jako dobrą zabawę przy pozowaniu i jednocześnie naukę robienia zdjęć. A w bonusie otrzymujecie śliczne pamiątki! Najlepsze zdjęcia możecie wywołać, i stworzyć z nich upominki dla najbliższych (np. zestaw zdjęć w antyramie). Weźcie kilka przebrań, wybierzcie ładną lokalizację (lub kilka) i popuśccie wodze fantazji. Spacer i dobra zabawa w jednym.

Hulajnoga, piekła nie ma! 

W wielu większych miastach masz możliwość wypożyczenia hulajnogi, dzięki której będziesz w stanie towarzyszyć dziecku w zabawie na jego własnej (jeśli taką posiada). Zobaczysz, że nawet jeśli w dzieciństwie nie miałaś z nią styczności, to na pewno jazda na hulajnodze przypadnie Ci do gustu! A jeśli nie chcecie korzystać z hulajnogi, lub w waszym mieście nie można jej wypożyczyć, to pozostaje wam jeszcze rower - dużo łatwiej go wypożyczyć i wspólnie zwiedzić wasze miasto. Takie wycieczki na pewno zapadną wam w pamięć! 

Zielony kształ