Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

Jeszcze więcej jesiennych inspiracji!

Tak jak obiecaliśmy w poprzednim artykule, wracamy do Was z kolejną porcją jesiennych inspiracji plastycznych. Rzucamy wyzwanie na październik - wykorzystajcie wszystkie te pomysły! Może podeślecie nam nawet zdjęcia gotowych prac? 

1. “Puchnąca” farba

To dziecięcy hit, który na pewno okaże się również hitem Waszych zajęć! Za pomocą takiej farby możecie ozdobić dowolne ilustracje - my proponujemy kolorowe jesienne liście, zwierzaki lub drzewa. Do zabawy potrzebujecie: sól, wodę, mąką oraz farby lub barwniki.

Wymieszajcie po jednym kubeczku (możecie od razu zmieszać większe ilości składników, ale zachowajcie proporcję 1:1) każdego ze składników. Farby po nałożeniu na kartkę wypiekajcie w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W. W tym czasie farby wysychają, twardnieją i unoszą się. Dzieciom na pewno spodoba się obserwacja tego efektu! 

2. A może jeża...na śniadanie?

Spokojnie - żaden prawdziwy jeż nie ucierpi! Pięknego jeżyka, idealnie nadającego się na drugie śniadanie, wykonacie z gruszki i winogrona. Wystarczy, że nadziejecie na gruszkę wykałaczki, a na ich drugim końcu umieścicie kulki winogrona. Nosek jeżyka możecie wykonać z oliwki lub innego owocu. Taka przekąska musi smakować naprawdę dobrze!

3. Jesienne kwiaty z...szyszek?

To możliwe - wystarczy pomalować szyszki na piękne kolory farbami lub lakierem do paznokci. Tak przygotowane szyszki same w sobie stanowią przepiękną ozdobę, ale możecie pójść o krok dalej i wykonać z nich ozdobne girlandy lub bukiecik szyszkowych kwiatów. 

Aby wykonać girlandę, musicie zrobić małe dziurki w pomalowanych szyszkach lub przykleić je do wstążki klejem na gorąco. 

Jeśli chcecie skomponować bukiecik, możecie uzbierać kilka prawdziwych gałązek i pomalować je na zielono, a następnie dokleić klejem pomalowane szyszki. Efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli ozdobicie gałązki wyciętymi z kartonu (lub prawdziwymi) listkami! 

4. Jesienny wieniec 

Piękną domową (lub przedszkolną) ozdobę możecie wykonać, przyklejając jesienne zdobycze (liście, kasztany, żołędzie, patyczki itp) do papierowego talerzyka. Kompozycja zależy tylko od Waszej wyobraźni! Na środku talerzyka przyklejcie świeczkę (mały podgrzewacz). W jesienny wieczór miło będzie odpalić taki lampion, zrobiony przez Was własnoręcznie! 

5. Kasztanowe ludki 

To jesienny klasyk! Możecie wykonać go w wersji 3D łącząc kasztany za pomocą wykałaczek w całe postacie (możecie również posiłkować się plasteliną, to łatwiejsza wersja), lub przyklejać pojedyncze sztuki na karton, a potem dorysowywać do nich resztę (np. skrzydła, kółka itp). 

6. Drzewo z odcisków 

Przepiękne jesienne drzewo stworzycie, drukując jedynie szablon pnia i gałęzi. Przygotujcie kolorowe farby i...własne paluszki. Odciskając paluszki w farbie, a następnie na kartce, stworzycie koronę kolorowych liści! Możecie w tym celu wykorzystać również gąbeczkę pociętą na małe kawałeczki, lub kawałki folii bąbelkowej. 

Zielony kształ