nauczycielka przedszkola
Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

Jak napisać wyjątkowe CV nauczyciela przedszkola - najważniejsze elementy i wzór CV do pobrania

Szukasz pracy i potrzebujesz CV, ale nie wiesz jak się za to zabrać? W tym artykule przedstawimy szczegółowy przewodnik, jak napisać idealne CV nauczyciela wychowania przedszkolnego i jakie elementy warto w nim uwzględnić. Ponadto, podpowiemy, jak napisać list motywacyjny, a także co uwzględnić w CV nauczyciela bez doświadczenia i jak stworzyć życiorys na stanowisko pomocy nauczyciela.

Dobrze napisane i profesjonalnie wyglądające CV może wyróżnić Cię spośród innych kandydatów!

Spis treści:

Dlaczego ważne jest profesjonalne CV

CV to twoja wizytówka. pierwszy dokument, który widzi potencjalny pracodawca. Dlatego musi ono zrobić dobre wrażenie. Odpowiednio napisane zwiększa szanse, że dostaniesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i, ostatecznie, na zdobycie pracy na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego.

Tworzenie CV to więcej niż tylko spisanie swoich doświadczeń zawodowych. Ważne jest, aby było ono przejrzyste, dobrze zorganizowane i zawierało wszystkie kluczowe informacje, które dyrektor przedszkola chciałby zobaczyć. Wartością dodaną będzie też estetyczna i przejrzysta szata graficzna, dlatego warto wykorzystywać gotowe wzory CV, które dostępne są w różnego typu kreatorach czy programach graficznych. Na końcu tego artykułu znajdziesz też przygotowany przez nas wzór cv do pobrania. - a tu może podlinkować, żeby od razu do tej sekcji odsyłało czy nie ma sensu?

Jakie elementy powinno zawierać CV nauczyciela przedszkola

Chcąc stworzyć skuteczne CV nauczyciel przedszkola powinien przede wszystkim zwrócić uwagę, aby zawierało ono wszystkie niezbędne elementy. Poza wykształceniem i doświadczeniem warto uwzględnić takie elementy jak umiejętności czy zainteresowania, która mogą być dodatkowymi atutami w naszej potencjalnej pracy.

Przygotowując więc swoje CV pamiętaj, żeby opisać w nim następujące sekcje:

 • dane osobowe i kontaktowe
 • podsumowanie zawodowe (cel zawodowy)
 • doświadczenie zawodowe
 • umiejętności
 • wykształcenie
 • zainteresowania
 • klauzula ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

Pamiętaj, aby na końcu CV umieścić klauzulę ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.

Jak napisać podsumowanie zawodowe

Podsumowaniem zawodowym nazywamy krótki opis Twojej kariery zawodowej, który powinien znajdować się na samym początku CV. Bywa ono nazywane też celem zawodowym lub profilem zawodowym. Powinno przedstawiać Twoje najważniejsze osiągnięcia i umiejętności w kilku zdaniach, być zwięzłe, konkretne. Dobrze napisany cel zawodowy może przyciągnąć uwagę pracodawcy i zachęcić go do dalszego czytania CV, a następnie zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Przykład podsumowania zawodowego

Doświadczona nauczycielka z pięcioletnim stażem pracy w prywatnym przedszkolu, specjalizująca się w tworzeniu kreatywnych i angażujących programów nauczania. Z sukcesem wprowadzałam nowe metody dydaktyczne, które zwiększyły zaangażowanie i rozwój dzieci. Posiadam umiejętność skutecznej komunikacji z dziećmi, rodzicami i współpracownikami.

Doświadczenie zawodowe

Opisując swoje doświadczenie zawodowe, wymień poprzednie stanowiska pracy i skup się na osiągnięciach i zadaniach, które są najbardziej związane z pracą jako nauczyciel przedszkola. Używaj aktywnych czasowników i podkreślaj konkretne osiągnięcia. Dzięki temu możesz przedstawić swojemu potencjalnemu pracodawcy swoje praktyczne umiejętności i to, jak przyczyniłeś się do rozwoju poprzednich miejsc pracy.

Przykład opisu doświadczenia zawodowego

2015-2020 Przedszkole 'Słoneczko', nauczyciel przedszkola:
- Stworzenie i realizacja programów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb dzieci.
- Współpraca z rodzicami w celu monitorowania postępów dzieci.
- Organizacja i prowadzenie zajęć edukacyjnych i wycieczek edukacyjnych.

Jak opisać umiejętności nauczyciela wychowania przedszkolnego

Kompetencje, które jako nauczyciel przedszkola powinieneś uwzględnić w CV powinny być związane z Twoją pracą i pokazywać Twoje zdolności do pracy z dziećmi. Opisując umiejętności warto, by w pierwszej kolejności uwzględnić tzw, kompetencje twarde, specjalistyczne, a następnie umiejętności miękkie. Warto je dokładnie opisać, aby dyrektor przedszkola mógł zobaczyć, jakie korzyści wniesiesz do jego placówki.

Przykładowe umiejętności miękkie

 • zdolności pedagogiczne – znajomość metod wychowawczych, umiejętność angażowania dzieci w zabawy edukacyjne, indywidualne podejście do każdego dziecka, dostosowanie programów zajęć edukacyjnych do ich potrzeb, zachęcanie do aktywnego udziału w zajęciach.
 • komunikacja i współpraca – umiejętność jasnego przekazywania informacji, słuchania i udzielania wsparcia, współpraca z zespołem.
 • cierpliwość i empatia – umiejętność zrozumienia i odpowiedniego reagowania na potrzeby dzieci.

Przykładowe umiejętności twarde

 • język angielski — poziom C1
 • gra na gitarze
 • zdolności plastyczne (malarstwo)
 • wiedza z zakresu dietetyki
 • prowadzenie zajęć jogi dla dzieci

Wykształcenie nauczyciela przedszkola

Edukacja pokazuje Twoje formalne przygotowanie do pracy i świadczy o Twojej wiedzy teoretycznej. Jest to ważne dla dyrektora, aby mógł zobaczyć, czy masz odpowiednie kwalifikacje. W sekcji dotyczącej edukacji powinieneś wymienić kierunkowe wykształcenie, wszystkie stopnie naukowe oraz kursy i szkolenia, które są związane z pracą nauczyciela przedszkola.

Przykłady zapisów w sekcji dotyczące wykształcenia:

- Magister pedagogiki przedszkolnej, Uniwersytet Warszawski, 2015
- Kurs z zakresu pierwszej pomocy, 2016
- Szkolenie z zakresu metod Montessori, 2018

Zainteresowania przedszkolanki

Zainteresowania są ważnym elementem CV przedszkolanki, ponieważ pokazują Twoją osobowość i pasje. Ważne jest, aby były one związane z pracą nauczyciela przedszkola. Możesz na przykład wymienić zainteresowania takie jak muzyka, sztuka, sport.

Przykładowy opis zainteresowań:

Od najmłodszych uprawiam sport. Moją pasją jest wspinaczka. Ponadto interesuję się muzyką i gram amatorsko na pianinie. Lubię śpiewać i tańczyć, co pomaga mi nawiązywać relację z dziećmi.

List motywacyjny nauczyciela wychowania przedszkolnego

List motywacyjny to doskonała okazja, aby bardziej szczegółowo przedstawić swoje umiejętności i doświadczenie. Powinien być zwięzły, ale jednocześnie konkretny i przekonujący. Nie zawsze jest on wymagany, ale pozwala pokazać Twoją osobowość i motywację do pracy.

Przykład listu motywacyjnego

Szanowni Państwo,
Z wielkim zainteresowaniem aplikuję na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego w Państwa placówce. Posiadam pięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, które pozwoliło mi rozwijać moje umiejętności pedagogiczne i kreatywne. Jestem pewna, że moje kwalifikacje i pasja do pracy z dziećmi będą cennym wsparciem w Państwa przedszkolu.

Jak napisać CV do przedszkola bez doświadczenia

Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego na stanowisku nauczyciela przedszkolnego, skup się na swoich umiejętnościach i cechach charakteru, które mogą być cenne w pracy z dziećmi. Wymień zdolności takie jak cierpliwość, kreatywność, umiejętność pracy w zespole i komunikatywność. Aplikując na stanowisko nauczyciela uwzględnij takie elementy jak:

 • Praktyki i wolontariat – jeśli brałeś udział w jakichkolwiek praktykach lub wolontariacie związanym z opieką nad dziećmi, koniecznie umieść te informacje w swoim CV. To pokaże, że masz pewne doświadczenie i zaangażowanie w pracę z dziećmi.
 • Edukacja i kursy – podobnie jak w przypadku CV z doświadczeniem, wymień swoje wykształcenie oraz ukończone kursy i szkolenia. Możesz także dodać informacje o dodatkowych kursach, które planujesz ukończyć, aby zwiększyć swoje kwalifikacje.
 • list motywacyjny, podanie (jeśli są wymagane przez pracodawcę)

Możesz skorzystać ze wzoru cv, który znajdziesz na końcu tego artykułu.

Jak napisać CV na stanowisko pomocy nauczyciela

Aby zostać pomocą nauczyciela w przedszkolu, zazwyczaj wymaga się ukończenia odpowiedniego kursu lub szkoły średniej o kierunku pedagogicznym. Warto również zdobyć dodatkowe certyfikaty i ukończyć kursy związane z opieką nad dziećmi.

Jeśli masz doświadczenie w pracy z dziećmi, koniecznie je uwzględnij. Opisz swoje obowiązki, osiągnięcia i zdobytą wiedzę. Jeśli brakuje ci doświadczenia w pracy w przedszkolu, warto wymienić inne doświadczenia zawodowe, które mogą być przydatne, np. praca w opiece nad dziećmi czy wolontariat.

Wzór CV nauczyciela przedszkola do pobrania

Zanim przyszły pracodawcy będzie chciał Cię poznać osobiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej, najpierw zobaczy twój życiorys. „Zobaczy" to kluczowe słowo – najpierw na nie spojrzy, dopiero póżniej przeczyta. Dlatego warto, aby CV przedszkolanki był nie tylko wypełnione odpowiednią treścią, ale też przejrzyste i estetyczne.

Tworząc dokumenty aplikacyjne na stanowisko nauczyciela możesz skorzystać z przygotowanego przez nas wzoru CV.

PL - E-books - Blog

Wybierając opcję 'Pobierz' akceptujesz Regulamin i zobowiązujesz się... Czytaj więcej do jego przestrzegania oraz akceptujesz Politykę Prywatności. Administratorem danych osobowych jest LiveKid sp. z o.o NIP: 6772427670

Dobre rady dla szukających pracy w przedszkolu

 • Regularnie przeglądaj oferty pracy na portalach internetowych, na stronach i w mediach społecznościowych przedszkoli. To pierwszy krok w poszukiwaniu pracy.
 • Warto także odwiedzać targi pracy i uczestniczyć w wydarzeniach branżowych.
 • Niektóre przedszkola mogą nie publikować otwartych ofert pracy, ale zawsze warto wysyłać swoje CV i podanie bezpośrednio do placówek, które cię interesują. To pokazuje twoje zaangażowanie i inicjatywę.
 • Bardzo pomocne w znalezieniu pracy mogą być znajomości w branży edukacyjnej. Utrzymuj kontakty ze znajomymi i kolegami z branży, uczestnicz w szkoleniach i konferencjach, a także dołącz do grup zawodowych na portalach społecznościowych.
Zielony kształ