Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

Zdradzamy szczegóły szkoleń w nowej edycji e-konferencji! Zobacz, czego możesz się spodziewać

Emocje związane z nową edycją e-konferencji LiveKid dla żłobków i przedszkoli sięgają powoli zenitu. Wielu z Was chętnie już teraz poznałoby szczegółowy przebieg spotkań, zaplanowane niespodzianki czy zagadnienia. Dlatego… postanowiliśmy lekko uchylić rąbka tajemnicy, aby oczekiwanie było jeszcze przyjemniejsze! Zobacz, czego się spodziewać po nowych szkoleniach e-konferencji. 

Edukacja zdalna – regulacje prawa oświatowego oraz ochrona praw autorskich

Adwokat Aleksandra Kowalewska-Korta to wyjątkowo konkretna prelegentka. W ciągu godziny spotkania podczas ostatniej e-konferencji potrafiła przekazać nam tyle cennych wiadomości i odpowiedzi na pytania, że wiele aspektów prawa rozjaśniło się znacznie dzięki temu. Co czeka nas podczas kolejnego szkolenia w nowej edycji konferencji? Niewątpliwie dużą jego część poświęcimy na rozważania związane z prawem oświatowym. Tym razem wnikniemy w jeszcze głębsze szczegóły - wynagrodzenia, staże i awanse zawodowe, zasiłki i dofinansowania. Weźmiemy również pod uwagę pracowników świetlic, o co bardzo prosiliście nas ostatnim razem. 

To oczywiście nie wszystko. Kolejną sporą część spotkania stanowić będzie rozmowa na temat praw autorskich i użycia materiałów do tworzenia własnych. Weźmiemy pod uwagę korzystanie z grafik dostępnych w internecie, gotowych filmików czy kolorowanek, kart pracy, które są ogólnodostępne i opublikowane przez innego wychowawcę lub inną stronę. Nie zabraknie również problematyki ochrony danych osobowych podczas korzystania z prywatnego sprzętu w trakcie zdalnej pracy. Spotkanie z Aleksandrą odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 18:00 i zainauguruje nową edycję e-konferencji. 

Ciekawostka? Ostatnio na pierwszy termin szkolenia z Aleksandrą przyszło tylu gości, że serwery nie wytrzymały tego zainteresowania! Spotkanie odbyło się w późniejszym terminie, z równie dużą ilością uczestników. W tej edycji jesteśmy przygotowani na wszystko!

Kluczowe kompetencje dyrektora oraz wychowawcy w dobie edukacji zdalnej

Poprzednie szkolenie z Gabrielą Fejkiel było niezwykle przyjemne pod kątem interakcji, w jaką udało nam się wejść z naszymi uczestnikami! Rozmowa toczyła się dwutorowo - z jednej strony mieliśmy okazję posłuchać mądrych rad prelegentki, a z drugiej strony sami wspieraliście się w rozmowie i zostawiliście nam równie dużo inspiracji i motywacji do działania! Dlatego Gabriela to kolejna prelegentka, która po raz drugi weźmie udział w e-konferencji LiveKid. Tym razem jednak profil spotkania będzie nieco inny. Głównym nurtem szkolenia będą kluczowe kompetencje dyrektora i wychowawcy. Zdefiniujemy je i wspólnie zatroszczymy się o ich rozwój w dobie edukacji zdalnej. Nauczymy się również budować plan takiej edukacji. Padnie również pytanie w jaki sposób możemy efektywnie rozliczyć się z pracy zdalnej. 

Ciekawostka? Gabrysia przygotowuje dla Ciebie materiał specjalny, który również omówimy podczas szkolenia, a następnie otrzymasz go do swojej dyspozycji wraz z nagraniem spotkania. Będą to wskazówki dla wychowawcy pracującego zdalnie! 

Profilaktyka i wsparcie emocjonalne wychowawcy oraz dziecka w obliczu edukacji zdalnej

Nowa e-konferencja to jednak również czas na nowości. Dlatego przedstawiamy Ci debiutującą u nas prelegentkę - psycholog Joannę Węglarz. Joanna jest również specjalistką psychologii klinicznej oraz socjoterapeutką. Ukończyła studia podyplomowe „Diagnoza i rehabilitacja neuropsychologiczna” prowadzonych na UMCS w Lublinie. Na co dzień pracuje w Centrum Rehabilitacji Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdyni oraz Gdańskim Ośrodku Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży. Podczas szkolenia e-konferencji będzie mówiła wiele o emocjach - jak sobie z nimi radzić podczas pracy zdalnej? Podpowie, jak rozładować stres i pomóc naszym podopiecznym zrozumieć sytuację. Zapytamy ją również m.in. o motywowanie rodziców do współpracy. 

Ciekawostka? Joanna również pracuje nad materiałem dodatkowym dla gości szkolenia. W tym przypadku będą to gotowe do wykorzystania pomysły na gry i zabawy pomagające dzieciom rozumieć emocje i radzić sobie z nimi. Tego nie można przegapić!

Technologie i programy do pracy zdalnej dla dyrektora i wychowawcy przedszkola

Agnieszka Gruszczyńska jest od przeszło 10 lat związana z branżą kreatywną, posiada również wykształcenie pedagogiczne. Zaangażowana w tworzenie komunikacji marek dla klientów, wcześniej w agencji KISS digital, obecnie w Interim Project Managers, gdzie pracuje jako Communication Specialist. Na co dzień koordynuje działania zespołu, prowadzi badania rynku i analizuje upodobania określonych grup docelowych, a także tworzy strategie marketingowe w oparciu o dobór najlepszych kanałów komunikacji i dostępnych narzędzi. Wszystko to sprawia, że Agnieszka jest niezwykle zorientowana w narzędziach służących jej na co dzień do pracy zdalnej - i tą właśnie wiedzą podzieli się z uczestnikami szkolenia! Nie zabraknie konkretów - nasi goście pytali o programy do prostego montażu, a więc postaramy się znaleźć te najlepsze. Nauczymy się również przyjaźni z technologią i korzystania z innych jej dóbr - programów do tworzenia grafik czy komunikacji na odległość. 

Ciekawostka? Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają pełną listę omawianych narzędzi do swojej dyspozycji. 

Zielony kształ