Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

10 pomysłów na choinki DIY w sali przedszkolnej

Choinka to niekwestionowany symbol Świąt Bożego Narodzenia. Jej obecność tworzy niesamowitą atmosferę. Choinki są kolorowe, piękne i błyszczące - i za to je kochamy! Ale prócz “prawdziwej” choinki w formie drzewka możemy również otaczać się nimi w inny sposób - a przy okazji pobawić się doskonale podczas tworzenia wspaniałych prac plastycznych. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi dotyczących tego, z jakich materiałów możemy prosto wyczarować piękne choinki - zarówno te stojące, jak i wiszące. 

Choinka z czapeczki urodzinowej

Kojarzycie te czapeczki, które najczęściej nosi się na przyjęciach urodzinowych? Łatwo również wykonać takie samodzielnie - wystarczy wyciąć z kartonu kształt stożka i skleić go na brzegach. Taką “podstawę” choineczki możemy dowolnie ozdobić - pomalować na zielono, namalować bombki lub dokleić pompony, ozdobić sztucznym śniegiem - i postawić lub powiesić dla ozdoby. 

Choinka z grubych gałązek

Piękna ozdoba, która fantastycznie prezentuje się powieszona na ścianie! Wystarczy znaleźć i oczyścić dość grube patyki różnej długości i rozwiesić je na ścianie równolegle od siebie. Na patyczkach przyczepiamy lub wieszamy bombki - najlepiej również różnej długości. 

Mini-choineczki z szyszek

Szyszki wystarczy pomalować na zielono, dodać trochę białego, który będzie imitował śnieg na końcach “gałązek” i przykleić do każdej łuski (lub niektórych) po malutkim pomponiku (lub np. kulce plasteliny). 

Choinki z kubeczków plastikowych 

Kubeczek plastikowy odwracamy do góry dnem i malujemy na zielono. Ozdabiamy w dowolny sposób, a na czubku przyklejamy kartonową gwiazdkę. I gotowe! 

Malownicze witraże

Z czarnego kartonu wycinamy kształt choinki - również w środku (możemy zostawić pojedyncze linie. Kolorową bibułą wyklejamy wnętrze naszej choinki - po powieszeniu na oknie będzie się pięknie prezentować! 

Choinka z rolek po papierze toaletowym

3-4 rolki papieru toaletowego przycinamy tak, aby każda była nieco mniejsza od poprzedniej i przyklejamy od największej do najmniejszej. Wcześniej możemy pomalować nasze rolki na zielono lub ozdobić dodatkowo np. naklejkami. 

Choinka 3D z papieru

Zieloną kartkę A4 składamy tak aby powstał trójkąt, niepotrzebną część odcinamy. Powstały trójkąt tniemy na paski w stronę zgięcia, zostawiamy około 1 cm nieprzecięty. Rozkładamy trójkąt, teraz mamy kwadrat. Luźne paski przyklejamy do środka. Na dole doklejamy brązowy kwadracik jako pień. Na powstałych gałązka choinki przyklejamy kolorowe ozdoby z papieru kolorowego lub ozdabiamy dowolnie. 

Choinka 3D - sposób drugi

Z bloku technicznego wycinamy trójkąt, a w nim okienko tak, aby została tylko rama choinki. W pustą przestrzeń przyklejamy pasma transparentnej taśmy jeden obok drugiego. Z kolorowego papieru wycinamy paski (mogą być różnej szerokości) i tworzymy z nich spiralki. Zwinięte spiralki przyklejamy do naszej choinki na taśmę.

Choinka z patyków i sznurka

Trzy patyki (jeden krótki jako podstawa, dwa dłuższe równej wielkości) sklejamy ze sobą lub wiążemy tak, by stworzyły trójkąt (możemy przenieść naszą choinkę na karton). Następnie otaczamy kolorowymi sznurkami - w różne strony, owijamy, doklejamy, lub wiążemy na supełki. 

Choinka z guzików 

Jeden z najprostszych sposobów - na kartonie naklejamy guziki tak, by stworzyły kształt choinki. Mogą być różnej wielkości i różnych kolorów. Dla ułatwienia możemy sobie narysować wcześniej kontur naszego drzewka. 

Zielony kształ