śpiewający chłopiec z gitarą
Poznaj aplikację
Udostępnij stronę:
Skopiuj link

14 najlepszych piosenek na zakończenie przedszkola i rozpoczęcie wakacji

Końcówka roku szkolnego w przedszkolu to moment pełen ekscytacji, gdy dzieci już nie mogą doczekać się letnich przygód, ale jednocześnie czują lekką nutkę smutku, bo kończą pewien etap, rozstają się z ukochanymi paniami i być może niektórymi przyjaciółmi. Piosenka to nie tylko sposób, żeby uświetnić uroczystość zakończenia roku szkolnego - może też dodać otuchy i odwagi zerówkowiczom, którzy niedługo zaczną swoją przygodę ze szkołą, a młodszym dzieciom ułatwić dłuższe rozstanie z z kolegami, koleżankami, zabawkami.

Żeby ułatwić Wam zorganizowanie jakże ważnej uroczystości pożegnania przedszkolaków (szczególnie tych najstarszych) zebraliśmy w tym wpisie zarówno piosenki na zakończenie przedszkola jak i te, które pozwolą dzieciom przywitać wakacje.

Piosenki na zakończenie przedszkola

Nasz wybór jest nieoczywisty - znajdziecie tu piosenki z góry listy wyszukiwania YouTube'a, ale nie tylko! Specjalnie dla Was przeszukaliśmy nieco dalsze zakątki internetu i udało się znaleźć kilka perełek, którymi możecie pozytywnie zaskoczyć dzieci i rodziców. Piosenki na zakończenie przedszkola to nie tylko Śpiewające Brzdące i Hej, przedszkole. W naszym zestawieniu znajdziecie też piosenki projektów Muzyczna Kurtyna, Raz Dwa Trzy Rytmika czy Muzykat.

1. Hej, przedszkole - Śpiewające Brzdące

W którym przedszkolu nie królują Śpiewające Brzdące? Nic dodać, nic ująć!

2. Żegnamy przedszkole - Muzyczna Kurtyna

Kiedy przyjdzie czas, aby pożegnać przedszkole, w szeroki świat dobrze iść raźnie w rytm marsza. Ta prosta i pogodna piosenka jest łatwa do zaśpiewania, a może nawet zagrania na prostych instrumentach perkusyjnych. Poniżej wersja wokalna, ale na stronie Muzycznej Kurtyny znajdziecie też podkład.

sł.: Kalina Rokosz, muz.: Michał Witek

3. Minął wspólny czas - Muzykącik

Melodia prosta do zaśpiewania przez dzieci, a w akompaniamencie ciekawe współbrzmienia i poza klasycznym fortepianem, magiczne, nostalgiczne brzmienie wibrafonu. Tu wersja wokalna, ale dostępny też instrumentalny podkład.

sł. i muz.: Kasia Halasz, aranż.: Łukasz Kluczniak

4. Zostawiłeś ślad - Społeczne Przedszkole Artystyczne

Koniecznie posłuchajcie tej piosenki na zakończenie przedszkola! Wykonują ją nauczycielki ze Społecznego Przedszkola Artystycznego w Katowicach. Pani Ela napisała ją dla swoich wychowanków, dla których przyszła pora, by iść do szkoły. Uwaga! Można się wzruszyć!

muzyka i słowa: Elżbieta Zigler

5. Do zobaczenia - Raz Dwa Trzy Rytmika

Jeśli lubicie się rytmicznie pobujać w klimacie popowej ballady, polecamy ten utwór. Piosenkę możecie wykonać w wersji z pokazywaniem.

Słowa i muzyka Ania Szewczyk

6. Kolejny krok - Muzykat

Muzykat - muzykalnie dla dzieci to projekt Kasi Zaniat, która tworzy funkcjonalne, ale niebanalne piosenki i zabawy rytmiczne. Zakończcie rok szkolny w przedszkolu z piosenką Kolejny krok. W sieci znajdziecie też wersję z pokazywaniem.

muzyka i słowa: Kasia Zaniat

7. Z mym przedszkolem - Raz Dwa Trzy Rytmika

Urocza, lekko sentymentalna piosenka, na pożegnanie przedszkola przez zerówkowiczów.

Słowa i muzyka Ania Szewczyk

8. Żegnamy - Czereśnie

Odrobina alternatywy. Czereśnie to zespół, który parę lat temu szturmem zdobył serca rodziców i dzieci, którym przesłodzone i zbyt „dziecięce" aranżacje wychodzą bokiem. Ich muzyka to połączenie prostych, chwytliwych melodii z lekko punkowym pazurem.

Hej, przygodo! - Piosenki dla rozpoczęcie wakacji

Kiedy pora ruszyć w świat, piosenka to najlepszy towarzysz. Na poniższej liście znajdziecie wspaniałe, niestarzejące się klasyki, ale też disneyowski hit i nowe piosenki stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych.

1. Lato czeka - Halina Kunicka

Kto nie śpiewał tego w szkole? Ta piosenka była chyba w każdym podręczniku do muzyki w latach 90. Ale czy wiecie, że oryginalnie śpiewała ją Halina Kunicka już w 1960 roku?!

2. Na plaży - Majka Jeżowska

Już czas opuścić przedszkole i iść na plażę z Majką Jeżowską! A tacy co się boją, na brzegu grzecznie stoją...

3. Pół kroku stąd - Natalia Nykiel

Może nie wprost o wakacjach, ale dzieci uwielbiają tę piosenkę z filmu Vaiana. Jest w niej coś, co budzi wolę przygód i nawołuje do podróży.

4. Idą wakacje - Majka Jeżowska

Zaskakująco świeżo i nowocześnie brzmiący kawałek. Tego wstępu nie powstydziłaby się Shakira. Przywitajcie wakacje z Majką.

5. Wakacyjna samba - Muzyczna Kurtyna

Przenieś się muzycznie na gorącą brazylijską plażę. Polecamy ten utwór na przedwakacyjną przedszkolną potańcówkę.

słowa: Kalina Rokosz, muzyka: Michał Witek

6. Lato

A tutaj trochę o lecie, ale bardziej sentymentalnie. Doskonała piosenka na pożegnanie przedszkola i rozpoczęcie wakacji.

Słowa i muzyka: Małgorzata Sadowska
Zielony kształ